Genel

Duvar kağıdındaki yenilikler: sezonun en iyi trendleri

Bu 11 duvar kağıdı trendiyle evinize renk katın

Evinize karakter katmak, boyayı hızlı bir şekilde yalamak ve duvar kağıdını kaygan bir şekilde yapıştırmak kadar kolaydır. İkonik arşiv desenlerinden şık çağdaş tasarımlara kadar canlı yeni duvar kağıdı tasarımlarımızı keşfederek bu sezon evinizde değişiklik oluşturabilirsiz.

Hangi oda olursa olsun, hangi duvar olursa olsun; doğal duvar resimlerini, tam ölçekli desenleri, bol miktarda çiçek desenini, cesur botanikleri ve dramatik şekilleri düşünün. Evinize hak ettiği makyajı yapmaya hazır mısınız? 230 yeni stil ve en son trendler arasından seçim yapın.

Seveceğinizi düşünüyoruz

ANADOLUNUN MODERN HALİ

Duvar kaplamasında harikulade klasik ve oryantal tasarımlar Bella Carpeti “ANADOLU” koleksiyonu ile sizlerle buluşuyor. Koleksiyonumuz stil sahibi zengin şablonları ile mekân tasarımlarınıza zarif ve güçlü bir enerji verecek. “ANADOLU” kataloğunda Tasavvuf ve Mesnevi akımlarından ilham alınmış şablonlar göreceksiniz. Katalog renkleri yumuşak ve samimidir, dokuları ise Anadolu’dan izler taşımaktadır. Böylece sergilediğiniz ortamlarda içinizi ısıtan ve size huzur veren atmosferler de oluşturmuş olursunuz.

BELLA'NIN GÜZELLİĞİ

“Less is more”… Ludwig Mies van der Rohe isimli mimarın modernizm ile beraber popülerlik kazanan ve evrensel şekilde benimsenmeye hızla devam eden bu tabiri, “BELLA” koleksiyonunun oluşum sürecinde bizi besleyen anahtar bir motto oldu. “Az olan daha fazladır.” “Az ve öz.” gibi manalar ifade eden bu söylem, abartılı detaylardan arındırılmış sade ve akıcı bir tasarımın; gösterişli bir tasarımdan çok daha güçlü olabileceği iddiasını ortaya koymaktadır.

ÇOCUK ADALARI, ÇOCUKLARIN HAYALİ

Küçüklerimiz için gerçek ötesi dünya da, gündelik hayat kadar sahici ve albenili. Bu doğrultuda, Bella Carpeti olarak bizler de, çocuklar için bir şeyler yapmaya karar verdik ve sevdiği çizgi film karakterini hayatına dahil ettikçe mutlu olan çocukların, odalarında yani kendi dünyalarında hayallerini kağıtlandıralım istedik. “Çocuk Adaları” ismini verdiğimiz bu katalogda ağırlıklı olarak DC karakterlerine yani Batman, Superman, Wonderwoman vs. gibi kahraman yönüyle öne çıkan savaşçılara; Tom ve Jerry’nin yetmiş yedi yıldır süren dost-düşman ilişkisinden güldürücü kesitlere; Taş Devri’nin masum ve komik yüzü Çakmaktaş Ailesi’nin sevimli hallerine ve Looney Tunes karakterlerinin her biri kendine has Silvester, Tweety, Tazmanya Canavarı ve Bugs Bunny gibi maceracı rollerine rastlayacaksınız.

GEZGİN KOLEKSİYONU

Bella Carpeti olarak farklı desenleri çok seviyoruz. Ancak gezginler gibi her yeri dolaşsak de farklılıktan sonra durgunluğa ve klasiğe dönüşü de takdir ediyoruz. Gezgin koleksiyonu da bize tam olarak bunu hatırlatıyor. Zamana yenik düşmeyen, her daim ilgi görecek klasik desenler ve renkleri bu koleksiyonumuzda sizlere sunuyoruz. Gezgin; seyahat eden, uzak ülkeleri gezip dolaşan gezgin olarak tanımlanmakta. Yeni koleksiyonumuz GEZGİN de, sizi diyar diyar gezdirip yine dinginlikte huzur bulmaya davet ediyor.

İMZA KOLEKSİYONU

Antika havasındaki cesur ve şık desenleri, renkli, iddialı ve zarif şablon tasarımları ile “İMZA” koleksiyonu size bir Ortaçağ Avrupa ailesinin zarafetini ve lüksünü verecektir. Yumuşak doku ve hassas parlaklıktan lükslüğe kadar, eski duyguları kapsayacak, ılımlı ve kadınsı bir güzelliği hissetmenizi sağlayacaktır.

LİDER KOLEKSİYONU

“LİDER” duvar kağıdı koleksiyonunun ilham noktası, görsel bir tanım getirmek istediğimiz fikirler ve soyut konseptlerden ileri geliyor. Güven, liderlik, güç, sakinlik, sadelik ve derinlik bu koleksiyonu yansıtan soyut konsept ve özelliklerin bir kısmı… Ayrıca seri, doğa imzalı dengeli renk tonlarından bize yansıyan hisler aracılığıyla yaratılan şablonlar da içeriyor. Tekstilden yola çıkılarak geliştirilen “LİDER” koleksiyonu, dengeli ve minimal iç tasarımlar ile sade fakat göz alıcı bir güzelliğe nasıl ulaşabileceğinizi gösteriyor.

MODERN MİMARİ KOLEKSİYONU İLE TANIŞIN

Çok az sayıda tasarımla güzel, cesur, çekici ve renkli bir duvar kağıdı yaratılabilir. Eğer siz de taze, canlı ve enerjisi yüksek ortamlar oluşturmak için böyle bir duvar kağıdı arıyorsanız Bella Carpeti imzalı dördüncü katalog olan “Modern Mimari” tam da size göre! Koleksiyon, modern şablonlara, geometrik şekillerden oluşan benzersiz tasarımlara ve mekana derinlik veren tarz sahibi desenlere sahiptir. Palmiye ağaçlarından ve mermerden ilham alan doğa temalı tasarımları sayesinde sizi kendine çeker ve size görsel efektlerle tazelenme imkanı sunar.

MOSCOW KOLEKSİYONU İLE TANIŞIN!

Açan çiçeklerden ilham alan zarif ve zengin klasik süsler ile bezenmiş, aynı zamanda sıcak ve güzel tasarlanmış ev ve yaşam alanları; işte Bella Carpeti olarak “MOSCOW” kataloğu ile size sunduklarımız... Koleksiyonu geliştirme aşamasında ilham aldığımız unsurlar Rus dekoratif tasarımları, goblen stili ve onun kumaş dokusu oldu. “MOSCOW” kataloğu, Rusya ve Rus sanatı odaklı tasarlanmıştır. Amacımız; bu duvar kağıdı serimizin, şarkının görkemini takip ederek size titreşimi yüksek ve şık ortamlar sunması ve bu sayede çekici ve hatıralarınızda yer eden iç mekan tasarımları yaratmasıdır.

SEKİZGEN KOLEKSİYONU

Geometrik şekillerin de aynı insanlar gibi birtakım karakteristik özellikleri vardır. Bu sayede tanımlanır ve sonsuz düzlemin bir parçası haline gelirler. “Sekizgen”, “sekiz açısı ve kenarı olan şekil” anlamına gelen “Sekizgen” de geometrinin beşgen, altıgen, yedigen gibi popüler çokgenlerinden biridir. Sonsuz düzlemdeki şekillerden ilhamla, tasarım sürecinde bağımsız estetik anlayışını benimsediğimiz yepyeni bir koleksiyon seçkisi hazırladık. 

TROPİK İKLİM MODELLERİ İLE YENİDEN HAYAT BULUN

Birçoğumuz rahatlamak, kafamızdaki sorunlardan uzaklaşmak ve pozitif hissetmek için maviye, yeşile kısaca doğaya ve renklere sarılırız. Bu sebeple sizleri, doğanın eşsiz güzellikteki görüntüleri, alabildiğine uzanan yeşili, tekrar canlanan renkleri ve yeniden açan çiçekleri ile ruhumuza dokunan bir katalogla buluşturmak istedik.

YEDİ KOLEKSİYONU İLE TANIŞIN

Firmamızın en yeni koleksiyonlardan; sade ama gizemli “YEDİ”. Koleksiyona bu ismi vermemizin sebebi sadece şirketimizin yedinci kataloğu olmasından kaynaklı değil; yedi sayısının tarih boyunca insanlıktan aldığı derin ve gizemli yakıştırmalar ve içerdiği sihirli anlamlar nedeniyledir. Bu seride bize ilham veren duvar kağıdı, duvar kaplama tasarımları ve süslerinin kendisi oldu. Bu sayede dengeli, sofistike, detaylı, sakin ve gizemli bir koleksiyon yarattık; tıpkı yedi sayısında olduğu gibi. “YEDİ” koleksiyonu çevremizden ve doğadan motiflere, geometrik şekillere ve klasik elementlerle birleştirilmiş yumuşak modern şablonlara sahiptir. Bu stillerin ve motiflerin ne kadar göz alıcı ve dengeli oluşturulabildiğini Bella Carpeti' nin 2018 koleksiyonu olan "YEDİ" de göreceksiniz.